BM251ST - Gorenje
затвори
...
BM251ST
28.990,00 ден

BM251ST

Електронско управување Функција SmartDisplay Повеќе начини на готвење Број на инфра греjачи: 1
28.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AutoMenu

AutoMenu

Готвењето никогаш не било толку едноставно
Неколку однапред дефинирани програми нудат можност за уште поедноставна подготовка на одредени јадења. Само треба да го изберете видот на храната и да ја внесете количината и печката автоматски ќе ги приспособи моќта за готвење и времетраењето.

Отворање со допир

Едноставно отворање со допир на прстите
Модерната сензорна технологија обезбедува едноставно отворање со допир на контролниот панелн а микробрановата печка. Целата површина останува совршено мазна со јасни и едноставни форми.

Технички карактеристики

Боја: Рефлексивна сива

Рерна од не'рѓосувачки челик

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: На допир

Отвoрање на врата: Лево

Волумен: 25 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 6

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Број на инфра греjачи: 1

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Команди на допир

Дисплеј за прикажување на времето

Звучен сигнал: Без можност за исклучување

Часовен опсег (min): 95 min

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 2

Број на програми со грил: 1

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Брзо и автоматско одмрзнување (За време и тежина)

Автоматско мени

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27,5 cm

Декоративна рамка

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 41 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68,4 × 48,4 × 56,6 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56,7 × 38-38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 19,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 22 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.450 W

Осигурувач: 6 A

Код: 504547

EAN Код: 3838942055805

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice