BM235SYB - Gorenje
затвори
...
BM235SYB
17.990,00 ден

BM235SYB

Електронско управување Функција SmartDisplay Дефиниран старт на готвење Димензии (ШxВxД): 59,5 × 39 × 35,1 cm
17.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Автоматско мени

Автоматско мени

Готвење никогаш не било толку едноставно! Изберете програма; рерна ќе го прилагоди процесот на готвење.
Многу модели имаат (автоматски) менија, т.е. одреден број на претходно меморирани програми за уште поедноставна подготовка на одредени јадења. Можете да го изберете типот на храна и да ја внесете тежината, и рерната автоматски ќе ги прилагоди времето и температурата соодветно.
_products/features/icon - Автоматски програми

Автоматски програми

Без проблеми со комплицирано управување
Со автоматските програми, готвењето во микробрановата печка е уште поедноставно: само одберете го видот на јадењата и внесете ја количината, а печката автоматски ќе ги приспособи моќта на готвењето и времето.
_products/features/icon - InoxTerior

InoxTerior

Внатрешност од нерѓосувачки челик за уште подобар резултат
За најдобри резултати од готвењето, внатрешноста на микробрановите печки на Gorenje Simplicity е направена од нерѓосувачки челик, што придонесува за кружење на микробрановите во внатрешноста на печката и го олеснува чистењето.
_products/features/icon - ЛЕД светилка (LEDLight)

ЛЕД светилка (LEDLight)

Добро распределено и ефикасно
ЛЕД светилката овозможува одлично и извонредно ефикасно осветлување, бидејќи има многу подолг животен век и троши значително помалку енергија во споредба со конвенционалните светилки.
_products/features/icon - Микробранови и грил

Микробранови и грил

Без проблеми за бавно подготвување на јадењата
Комбинирајте ги предностите на микробрановите и на грилот, за да ја искусите сосема новата димензија на готвењето. Сега едноставно може да го потпечете вашето омилено јадење, за да добиете совршена крцкавост. Во комбинација со микробрановите, грил функцијата може да се користи за дополнително побрзо готвење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - AquaClean

AquaClean

Без проблеми при чистењето
Едноставно, наполнете го со вода садот погоден за употреба во микробрановата печка, поставете го во печката и активирајте ја програмата AquaClean. Пареата што ќе се создаде, ќе ја омекне целата нечистотија на ѕидовите од печката, така што сè што треба да се направи е да се избрише печката со влажна крпа кога ќе заврши програмата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Боја: Црна

Рерна од не'рѓосувачки челик

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: Копче

Отвoрање на врата: Лево

Волумен: 23 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.200 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Копче, Команди на допир

Дисплеј за прикажување на времето

Паметно управување

Логичен избор

Можност за исклучување на екранот

Звучен сигнал: Без можност за исклучување

Часовен опсег (min): 60 min

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 3

Број на програми со грил: 1

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Функција одмрзнување според тежината

AquaClean функција

Автоматско мени

Број на меморирани програми: 9

Дефиниран старт на готвење

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 31,5 cm

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 39 × 35,1 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,7 × 46,2 × 44,2 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,6 × 36,5-38 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 18 kg

Бруто тежина на апаратот: 19,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.400 W

Осигурувач: 0,8 A

Код: 732952

EAN Код: 3838782170201

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции