BM235ORAW - Gorenje
затвори
...
BM235ORAW
18.990,00 ден

BM235ORAW

Електронско управување Функција SmartDisplay
BM235ORAW
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
18.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Боја: Бела боја

Рерна од не'рѓосувачки челик

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: Рачка

Отвoрање на врата: Лево

Волумен: 23 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.200 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Команди на допир

Дисплеј за прикажување на времето

Логичен избор

Можност за исклучување на екранот

Часовен опсег (min): 60 min

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 2

Број на програми со грил: 2

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Функција одмрзнување според тежината

Автоматско мени

Број на меморирани програми: 8

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27 cm

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,2 × 39 × 37,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,7 × 46,2 × 44,2 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,6 × 36,5-37 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 18 kg

Бруто тежина на апаратот: 19,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.400 W

Код: 728171

EAN Код: 3838782028014

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice