Целосно вградна машина за садови GV67260 - Gorenje
затвори
...
GV67260 Целосно вградна машина за садови
34.490,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV67260

Енергетска класа: A+++ 16 стандардни сетови Број на корпи: 3 Целосен AquaStop Автоматско отворање на вратата (TotalDry) Јонизатор Тип на мотор: Инвертер мотор Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
34.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - 16 комплети

16 комплети

Флексибилни како и вашето време
Машините за садови SmartFlex овозможуваат доволно простор за да ги задоволат сите ваши потреби. Целосно флексибилниот ентериер овозможува различни начини на редење и едноставна употреба, а ефектите од миењето се перфектни.
_products/features/icon - 15min SpeedWash

15min SpeedWash

Чисти брзо за да може вие да забавите
Замислете чиниите од главниот оброк да бидат измиени пред послужувањето на десертот. Брзата 20 минутна програма во комбинација со SpeedWash функцијата ќе ги измие вашите садови за само 15 минути. Совршено за справување со валканите садови кога имате многу гости.
_products/features/icon - TotalDry

TotalDry

Се грижи наместо вас
По завршување на миењето, вратата од машината автоматски се подотвара како би излегол вишокот на пареа настанат при миењето. Со ова се овозможува свеж воздух да допре до садовите со што ќе овозможи комлетно сушење дури и на пластичните садови. Одлично решение за брзо сушење со ниска потрошувачка на енергија.
Повеќе
Затвори

IonTech

Без непријатни мириси, без грижи
Позната ни е непријатната миризба од машината за садови кога е делумно наполнета неколку денови. Напредната IonTech технологија имплементирана во машините за садови од Gorenje работи на принцип на природен процес на јонизација, отстранувајки ги по природен пат непријатните мириси, одржувајќи ја вашата машина свежа, дури и кога е полна со валкани садови.
Повеќе
Затвори

Инвертер PowerDrive

Неверојатна моќност, висока ефикасност
Новиот Inverter PowerDrive мотор без четкици со регулација на брзината, овозможува високи перформанси со значително потивко работење, ниска потрошувачка на енергија и подолг животен век.

Потрошувачка на вода од 6,9 литри

Штеди време и вода
Со рачно миење на садови потрошувачката може да биде и до 100 литри вода за третман на 12 стандардни комплети. Миењето во машина за садови може десеткратно да ја намали оваа потрошувачка. Напредните модели се опремени со специјален резервоар за вода кој ја намалува потрошувачката до само 6,9 литри по циклус.
Повеќе
Затвори

SmartFlex

Квалификувани да ја завршат вашата работа
Новите SmartFlex машини за садови се инспирирани од модерниот начин на живот. Поради фактот што нашето секојдневие може да биде прилично динамично, создадовме генерација машини за садови кои ке го олеснат товарот од вас со помош на многуте напредни функции кои ги поседуваат.

SmartControl

Јасност и контрола
Подесувањето на вашата машина за садови никогаш не било полесно. Сите команди се поставени на ергономска позиција, со едноставна логика на управување од лево кон десно. Додека сите модели се опремени со бел ЛЕД дисплеј, некои од напредните модели се опремени со контрола на допир. Еден допир е доволен за старт на миењето.
Повеќе
Затвори

Прилагодливи корпи

Внимателно дизајниран ентериер
Корпите се опремени со истакнати подвижни делови, а прилагодливите корпи го поедноставуваат полнењето, т.е. редењето садов. Навистина едноставниот систем за прилагодување на висината на копата на 3 нивоа овозможува полнење со дури и најголемите садови и тави. Држачите за тави во долната кошница може да се свиткаат за да се направи повеќе простор за поголеми садови. Приборот за јадење може да биде совршено организиран во специјална корпа. Поединечни парчиња прибор ќе бидат одвоени едни од други за да се спречи гребење и да се овозможи совршено сушење. Секој детал е внимателно обмислен за да биде ракувањето што е можно поедноставно.
Повеќе
Затвори

Автоматскa програмa

Забава за двајца или дванаесет – садовите ке бидат беспрекорно чисти
Некогаш се што им треба на садовите е мало плакнење, во друга прилика машината е полна садови останати од неделниот ручек. Напредната сензорска технологија секогаш ќе ја прилагоди програмата за миење со оптимална количина вода и оптимална потрошувачка на енергија. Не ви е потребна специјална програма за стакло или пак интензивна програма – единствената AutoProgramme ке ги прилагоди параметрите согласно вашите потреби.
Повеќе
Затвори

Екстра хигиена

Секогаш чисто бебешко шише
Оваа опција го продолжува времето за миење и ја зголемува температурата за 5°C, што во комбинација со интензивната програма овозможува температура од 75°C која елиминира голем дел од бактериите. Оваа програма која симулира процес на стерилизација е создадена за семејства со бебиња, за чистење на бебешкиот прибор и шишиња.
Повеќе
Затвори

Осветлена внатрешност

За совршен надзор
Поставеноста на ЛЕД светилките нуди елегантно осветлување на ентериерот на машината за садови, овозможувајќи лесно полнење и празнење.

QuickIntensive

Брзо дневно миење
Со оптимизација на сите стадиуми од циклусот на миење, SmartFlex машините за садови истиот можат да го завршат за само половина час, пришто едно полнење нечисти садови ќе бидат перфектно измиени и исушени многу побрзо отколку со рачно миење, притоа со помала потрошувачка на вода и електрична енергија.
Повеќе
Затвори

SmartLook

Машина за садови прилагодена на вашата кујна
Специјалниот механизам на вратата дозволува монтажа на машината за садови во било каков кујнски елемент, без разлика на висината на декоративната врата и кујнската цокла. Дополнително вградениот анти – сифон овозможува монтажа на машината за садови освен класично на кујнскиот под, на ергономски прилагодена висина за олеснување на манипулацијата со машината. Со еднаков празен простор од сите страни на декоративната врата.
Повеќе
Затвори

Статус LedLight

Секогаш под контрола
Специјалното ЛЕД светло поставено на долната страна од вратата константно прикажува во кој дел од циклусот на миење е машината. Со ова секогаш ќе знаете дали циклусот на миење е завршен или сеуште трае.

XXL инокс

Повеќе простор за валканите садови
Целосно вградните модели со висина од 86 cm совршено се вклопуваат во кујни со прилагодена висина на корисниците (поголема од стандардните 85 cm). Импресивната целосно иноксна када од 56 cm, една од најголемите на пазарот, овозможува простор за сите ваши потреби. Нудат можност за сместување на садови до 35 cm во дијаметар кај XXL моделите и до 31 cm кај стандардните модели.
Повеќе
Затвори

Целосна заштита од прелевање (Total AquaStop)

Без грижа за излевање на вода
Благодарение на AquaStop заштитата, машината може безбедно да работи во текот на ноќта, или во ваше отсуство. Во случај на протекување на вода во инсталацијата на машината, или пак нивото на вода внатре во машината го надминува нормалното ниво, AquaStop заштитата автоматски го прекинува доводот на вода и ја испумпува останатата вода од внатрешноста на машината во одводот спречувајки поплавување. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот животен век на апаратот.
Повеќе
Затвори

Приклучок на топла вода

Повисока температура, помала потрошувачка
Машините за садови од Gorenje може да се поврзат на довод на топла вода (макс. 70 °C) наместо на домашната мрежа. Во случај на поврзување на топла вода значително се намалува времетраењето на програмите, како и потрошувачката на електрична енергија. Ваквото решение е плус за животната средина и плус за вашиот семеен буџет.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Инвертер мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Контрола со допир (TouchControl)

ЛЕД индикатор

Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода, Сензор за полнење

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

16 стандардни сетови

Јонизатор

Меморирање на сопствени програми

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Врата на лизгање

Внатрешно ЛЕД осветлување

Горна корпа: Широка мрежа; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Широк држач за нож; 1 преклоплив држач за чаши

Долна корпа: Широка мрежа; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик; Преклопувачки/делив заден држач

Горна корпа (дел за прибор): Со телескопски водилки; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 6,9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,86 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 1.932 l

Бучност: 44 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 37,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 40,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 509649

EAN Код: 3838942106828

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice