Целосно вградна машина за садови GV671C60 - Gorenje
затвори
...
GV671C60 Целосно вградна машина за садови
32.990,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV671C60

Целосно вградна машина за садови Енергетска класа: A+++ 16 стандардни сетови Број на корпи: 3 Целосен AquaStop Автоматско отворање на вратата (TotalDry) Тип на мотор: Инвертер мотор Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
32.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - 16 комплети

16 комплети

Флексибилни како и вашето време
Машините за садови SmartFlex од Gorenje имаат доволно простор за да ги задоволат сите ваши потреби. Целосно флексибилниот ентериер овозможува различни начини на редење и едноставна употреба, а ефектите од миењето се совршени.
_products/features/icon - 15min SpeedWash

15min SpeedWash

Чисти брзо за да може вие да забавите
Замислете чиниите од главниот оброк да бидат измиени пред послужувањето на десертот. Брзата 20 минутна програма во комбинација со SpeedWash функцијата ќе ги измие вашите садови за само 15 минути. Совршено за справување со валканите садови кога имате многу гости.
_products/features/icon - TotalDry

TotalDry

Се грижи наместо вас
По завршување на миењето, вратата од машината автоматски се подотвора како би излегол вишокот на пареа настанат при миењето. Со ова се овозможува свеж воздух да допре до садовите со што ќе овозможи комплетно сушење дури и на пластичните садови. Одлично решение за брзо сушење со ниска потрошувачка на енергија.
Повеќе
Затвори

Инвертер PowerDrive мотор

Неверојатна моќност, висока ефикасност
Новиот инвертер PowerDrive мотор без четкици со регулација на брзината, овозможува високи перформанси со значително потивко работење, ниска потрошувачка на енергија и подолг животен век.

Потрошувачка на вода од 9,6 литри

Штеди време и вода
Со рачно миење на садови потрошувачката може да биде и до 100 литри вода за миење на 12 стандардни комплети. Миењето во машина за садови може десеткратно да ја намали оваа потрошувачка.

Прилагодливи корпи

Внимателно дизајниран ентериер
Корпите се опремени со истакнати подвижни делови, а прилагодливите корпи го поедноставуваат полнењето, т.е. редењето садови. Навистина едноставниот систем за прилагодување на висината на копата на 3 нивоа овозможува полнење со дури и најголемите садови и тави. Држачите за садови во долната кошница може да се свиткаат за да се направи повеќе простор за поголеми садови. Приборот за јадење може да биде совршено организиран во специјална корпа. Поединечни парчиња прибор ќе бидат одвоени едни од други за да се спречи гребење и да се овозможи совршено сушење. Секој детаљ е внимателно обмислен за да биде ракувањето што е можно поедноставно.
Повеќе
Затвори

Автоматскa програмa

Забава за двајца или дванаесет – садовите ќе бидат беспрекорно чисти
Некогаш сѐ што им треба на садовите е малку плакнење, а во друга прилика машината е полна садови останати од неделниот ручек. Напредната сензорска технологија секогаш ќе ја прилагоди програмата за миење со оптимална количина вода и оптимална потрошувачка на енергија. Не ви е потребна специјална програма за стакло или пак интензивна програма – единствената автоматска програма ќе ги прилагоди параметрите согласно вашите потреби.
Повеќе
Затвори

ExtraHygiene

Секогаш чисто бебешко шише
Оваа опција го продолжува времето за миење и ја зголемува температурата за 5°C, што во комбинација со интензивната програма овозможува температура од 75°C која елиминира голем дел од бактериите. Оваа програма која симулира процес на стерилизација е создадена за семејства со бебиња, за чистење на бебешкиот прибор и шишиња.
Повеќе
Затвори

QuickIntensive

Брзо дневно миење
Со оптимизирање на секоја фаза во машината за миење садови, SmartFlex машините за миење садови од Gorenje можат да го завршат миењето за само еден час и триесет минути. Ова значи дека добивате полна машина валкани садови измиени многу побрзо со многу помалку потрошувачка на вода и електрична енергија отколку ако ги миете рачно.
Повеќе
Затвори

Целосна заштита од прелевање (Total AquaStop)

Без грижа за излевање на вода
Со безбедносната карактеристика на машината за миење садови, AquaStop, можете безбедно да ја оставите да работи во текот на ноќта или во ваше отсуство. Во случај на испуштање или излевање вода, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испумпува преостанатата вода од кадата на машината за миење садови. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот животен век на машината за миење садови.
Повеќе
Затвори

Самочистечки филтер

Беспрекорна работа на филтерот
Системот за плакнење и автоматското спречување на затнувањето на филтерот овозможуваат филтерот да работи без дефекти и бара значително помалку чистење.

Програма од 1 час

Ефикасно и брзо
Ефикасна и брза програма дизајнирана за секојдневна употреба за садови кои се малку извалкани со остатоци од сува храна. Заедно со функцијата SpeedWash, може да се скрати на само 15 минути.

Програма за миење чаши

Нежно миење дури и на кристални чаши
Со оваа специјално дизајнирана програма за миење чаши, SmartFlex машините за миење садови од Gorenje нежно ќе се грижат за сите ваши стаклени садови. Благодарение на пониската температура, оваа програма е безбедна за употреба за миење кристални чаши.

MultiClack

Прилагодено на секој поединечен сад
Екстремно едноставниот систем за местење на корпите на 2 или 3 нивоа овозможува дури и најголемите садови и тави да бидат вметнати во машината за миење садови. Внатрешноста на машината за миење садови се прилагодува на вашите тековни потреби.

Програма за самочистење

Секогаш беспрекорно чиста машина за миење садови
Чистиот ентериер на машината за миење садови дозволува ефектот на миење секогаш да ги исполни вашите очекувања. Пуштете ја програмата за самочистење еднаш месечно и никогаш повеќе нема да треба повторно рачно да ги миете ентериерот на машината за миење садови, прскалките и цревото.

Трет распрскувач

До 30% подобри резултати на миење
Дополнителниот распрскувач овозможува подобар дострел на вода и целосно испирање за 30% подобри резултати на миење. Сите садови и прибор за јадење секогаш ќе се измијат до совршенство
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Инвертер мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Копче

Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

Референтна програма: 1

16 стандардни сетови

Меморирање на сопствени програми

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9,6 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,76 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.688 l

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 30 kg

Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736567

EAN Код: 3838782468247

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции