Целосно вградна машина за садови GV631E60 - Gorenje
затвори
...
GV631E60 Целосно вградна машина за садови
22.990,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV631E60

Целосно вградна машина за садови Енергетска класа: A+ 13 стандардни сетови (SpaceComfort) Број на корпи: 2 Целосен AquaStop Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
22.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - 15min SpeedWash

15min SpeedWash

Чисти брзо за да може вие да забавите
Замислете чиниите од главниот оброк да бидат измиени пред послужувањето на десертот. Брзата 20 минутна програма во комбинација со SpeedWash функцијата ќе ги измие вашите садови за само 15 минути. Совршено за справување со валканите садови кога имате многу гости.
_products/features/icon - SmartFlex корпа за прибор за јадење

SmartFlex корпа за прибор за јадење

Исклучителна флексибилност за вашиот прибор за јадење
SmartFlex корпата за прибор за јадење нуди крајна флексибилност при миење на приборот за јадење. Во зависност од вашите потреби, можете да ја користите целата корпа за прибор за јадење или да ја поделите на два одделни делови, кои можат да бидат поставени во различни позиции на долната корпа на машината за миење садови. На овој начин, ќе можете да поставите што повеќе садови, тенџериња и тави во машината за миење садови.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Прилагодливи корпи

Прилагодливи корпи

Внимателно дизајниран ентериер
Корпите се опремени со истакнати подвижни делови, а прилагодливите корпи го поедноставуваат полнењето, т.е. редењето садови. Навистина едноставниот систем за прилагодување на висината на копата на 3 нивоа овозможува полнење со дури и најголемите садови и тави. Држачите за садови во долната кошница може да се свиткаат за да се направи повеќе простор за поголеми садови. Приборот за јадење може да биде совршено организиран во специјална корпа. Поединечни парчиња прибор ќе бидат одвоени едни од други за да се спречи гребење и да се овозможи совршено сушење. Секој детаљ е внимателно обмислен за да биде ракувањето што е можно поедноставно.
Повеќе
Затвори

ExtraHygiene

Секогаш чисто бебешко шише
Оваа опција го продолжува времето за миење и ја зголемува температурата за 5°C, што во комбинација со интензивната програма овозможува температура од 75°C која елиминира голем дел од бактериите. Оваа програма која симулира процес на стерилизација е создадена за семејства со бебиња, за чистење на бебешкиот прибор и шишиња.
Повеќе
Затвори

Целосна заштита од прелевање (Total AquaStop)

Без грижа за излевање на вода
Со безбедносната карактеристика на машината за миење садови, AquaStop, можете безбедно да ја оставите да работи во текот на ноќта или во ваше отсуство. Во случај на испуштање или излевање вода, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испумпува преостанатата вода од кадата на машината за миење садови. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот животен век на машината за миење садови.
Повеќе
Затвори

ExtraDry

Секогаш суви садови
Одлично исушени садови. Кога функцијата е активна, температурата при последниот циклус на испирање се зголемува, сушејќи ги дури и инаку проблематичните пластични садови.

Самочистечки филтер

Беспрекорна работа на филтерот
Системот за плакнење и автоматското спречување на затнувањето на филтерот овозможуваат филтерот да работи без дефекти и бара значително помалку чистење.

Програма од 1 час

Ефикасно и брзо
Ефикасна и брза програма дизајнирана за секојдневна употреба за садови кои се малку извалкани со остатоци од сува храна. Заедно со функцијата SpeedWash, може да се скрати на само 15 минути.

Програма за миење чаши

Нежно миење дури и на кристални чаши
Со оваа специјално дизајнирана програма за миење чаши, SmartFlex машините за миење садови од Gorenje нежно ќе се грижат за сите ваши стаклени садови. Благодарение на пониската температура, оваа програма е безбедна за употреба за миење кристални чаши.

MultiClack

Прилагодено на секој поединечен сад
Екстремно едноставниот систем за местење на корпите на 2 или 3 нивоа овозможува дури и најголемите садови и тави да бидат вметнати во машината за миење садови. Внатрешноста на машината за миење садови се прилагодува на вашите тековни потреби.

Програма за самочистење

Секогаш беспрекорно чиста машина за миење садови
Чистиот ентериер на машината за миење садови дозволува ефектот на миење секогаш да ги исполни вашите очекувања. Пуштете ја програмата за самочистење еднаш месечно и никогаш повеќе нема да треба повторно рачно да ги миете ентериерот на машината за миење садови, прскалките и цревото.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Копче

Сензори: Сензор за ниво на вода

Температура на миење: 70, 60, 55, 35 °C

Референтна програма: 3

13 стандардни сетови (SpaceComfort)

Меморирање на сопствени програми

Програма SpeedWash

Дополнително сушење (ExtraDry)

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 2

Систем на горната корпа: Мултиклак

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Горна корпа: Широка мрежа; Преклоплива лева полица за вино; Фиксни држачи; Фиксна подлога за чаши; Стандарден држач за нож

Долна корпа: Широка мрежа; Фиксни држачи; Корпа за кујнски прибор

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9,9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,93 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.772 l

Бучност: 47 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 29 kg

Бруто тежина на апаратот: 31,3 kg

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737699

EAN Код: 3838782478345

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции