Целосно вградна машина за садови GV561D10 - Gorenje
затвори
...
GV561D10 Целосно вградна машина за садови
23.990,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV561D10

Целосно вградна машина за садови Енергетска класа: A+++ Број на корпи: 3 Целосен AquaStop Автоматско отворање на вратата (TotalDry) Тип на мотор: Инвертер мотор Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm
23.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Самочистечки филтер

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.
_products/features/icon - AquaStop

AquaStop

Во случај на излевање на вода, AquaStop автоматски ќе го прекине доводот на вода во машината, а пумпата истовремено ќе ја испумпа и преостанатата вода од кадата на машината за садови во одводното црево. Затоа, можете да ја оставите да работи машината за садови навечер или додека нема никој дома, без страв од поплава.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - TotalDry

TotalDry

Секогаш чисти, секогаш суви
Патентираното решение во најдобрите модели на машини за миење садови осигурува комплетно суви и сјајни садови. По циклусот на миење, вратата на машината автоматски се отвора, онолку колку што е потребно за да излезе преостанатата пареа. Како резултат на тоа, садовите ќе бидат наполно суви и доволно изладени за да можете да ги извадите.
Повеќе
Затвори

Click-Clack систем

Практично решение за миење на поголеми садови, тави, чинии и чаши. Машините за миење садови на Gorenje содржат одличен систем на висинско подесување на корпите на две нивоа. Подигнувањето на корпите, кога е тоа потребно, сега е уште полесно бидејќи механизмот за подесување на висината е сместен на двете страни на корпите и обоен во црвена боја, што го прави ракувањето уште полесно. Click-Clack системот ќе обезбеди повеќе простор за миење садови со различни димензии.
Повеќе
Затвори

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Програма за брзо миење (SpeedWash)

Чисти садови за дупло пократко време
Оваа програма автоматски ги приспособува температурата и количината на вода за постигнување оптимални резултати на миење и сушење во најкус рок.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Инвертер мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 60, 55, 45, 35 °C

Референтна програма: 3

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Функција за половично полнење

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Клик клак систем

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Рачка со пластично лого

Долна корпа: Рачка со пластично лого

Горна корпа (дел за прибор): Рачка со пластично лого

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9,5 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,74 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.660 l

Бучност: 45 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Приклучна моќ(V): 230 V

Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,5 × 88,5 × 62 cm

Мерки за вградување: 45 × 82 × 58 cm

Нето тежина на апаратот: 34,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,5 kg

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737468

EAN Код: 3838782459863

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice