Целосно вградна машина за садови GV52010 - Gorenje
затвори
...
GV52010 Целосно вградна машина за садови
18.890,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV52010

Енергетска класа: A++ 9 стандардни сетови Број на корпи: 2 Целосен AquaStop Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm
18.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Самочистечки филтер

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.
_products/features/icon - Функција 3 во 1

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Одложен почеток (StartDelay)

Одложен почеток (StartDelay)

Без проблеми со комплицирани програми
Програма која го започнува процесот на миење на садовите однапред и овозможува машината за миење садови да работи кога е тоа најдобро за вас, на пример, кога струјата е поевтина. Садовите ќе бидат совршено измиени точно тогаш кога сакате.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 60, 45, 35 °C

5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Накиснување; Daily wash

Референтна програма: 3

9 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Звучен сигнал за крај на миењето

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Број на корпи: 2

Систем на горната корпа: Рачно нагодување

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,69 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.520 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 49,5 × 89 × 64,5 cm

Мерки за вградување: 45 × 82 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 30,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 35,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 733411

EAN Код: 3838782179877

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice