Машина за миење садови - самостојна GS52115W - Gorenje
затвори
...
GS52115W Машина за миење садови - самостојна
17.990,00 ден

Машина за миење садови - самостојна GS52115W

Машина за миење садови - самостојна Енергетска класа: A++ 9 стандардни сетови Број на корпи: 2 Aqua Stop Димензии (ШxВxД): 44,8 × 84,5 × 60 cm
17.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 45, 55, 60, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Накиснување; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 4

9 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Индикатор на одбраната програма

Можност за монтажа на декоративна врата: Не е возможно

Број на корпи: 2

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Заштита од прелевање: Aqua Stop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,69 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.520 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Приклучна моќ(V): 230 V

Димензии (ШxВxД): 44,8 × 84,5 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 49,5 × 87,1 × 64,5 cm

Нето тежина на апаратот: 36,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 42 kg

Приклучна моќ: 1.930 W

Осигурувач: 10 A

Код: 495765

EAN Код: 3838942043284

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice