Машина за миење садови - вградна GI62040X - Gorenje
затвори
...
GI62040X Машина за миење садови - вградна
19.990,00 ден

Машина за миење садови - вградна GI62040X

Машина за миење садови - вградна Енергетска класа: A++ 13 стандардни сетови (SpaceComfort) Број на корпи: 2 Целосен AquaStop Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,5 × 55,8 cm
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Самочистечки филтер

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.
_products/features/icon - AquaStop

AquaStop

Во случај на излевање на вода, AquaStop автоматски ќе го прекине доводот на вода во машината, а пумпата истовремено ќе ја испумпа и преостанатата вода од кадата на машината за садови во одводното црево. Затоа, можете да ја оставите да работи машината за садови навечер или додека нема никој дома, без страв од поплава.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Функција 3 во 1

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 60, 44, 40 °C

5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Накиснување; Daily wash

Референтна програма: 3

13 стандардни сетови (SpaceComfort)

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 3/6/9h

Број на корпи: 2

Систем на горната корпа: Рачно нагодување

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,94 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 47 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Приклучна моќ(V): 230 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,5 × 55,8 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,6 × 85,5 × 67,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 36,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,1 kg

Приклучна моќ: 1.850 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735996

EAN Код: 3838782411342

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice