Машина за миење садови - вградна GI61010X - Gorenje
GI61010X Машина за миење садови - вградна
19.990,00 ден

Машина за миење садови - вградна GI61010X

Енергетска класа: A++ 12 стандардни сетови Број на корпи: 2 Целосен AquaStop Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,5 × 55 cm
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Самочистечки филтер

Самочистечки филтер

Системот за автоматско чистење на филтерот ги мие остатоците од храна со што го заштитува филтерот од затнување и ги спречува сите проблеми или грешки.
_products/features/icon - Функција 3 во 1

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 65, 60, 55, 45, 40 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Брзa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Програма за стакло

Референтна програма: 3

12 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 3/6/9h

Број на корпи: 2

Систем на горната корпа: Рачно нагодување

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,91 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,5 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63 × 87,2 × 63,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 58 cm

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 566907

EAN Код: 3838942142444

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice