WaveActive машини за сушење алишта - Gorenje
затвори
...
Животот е комплициран. Нека одржувањето алишта биде едноставно.НОВИ WaveActive МАШИНИ ЗА СУШЕЊЕ АЛИШТА
1

WaveActive машините за сушење од Gorenje се направени за да се заврши работата на ефективен, лесен и еколошки начин.

WaveActive машините за сушење користат напредни технологии за супериорни резултати на перење:

  • Програми дизајнирани да ги освежат влакната на алиштата за да ги омекнат и да ги намалат наборите.
  • IonTech - воздухот полн со негативни јони ја суши облеката и го отстранува поголемиот дел од алергените и лошата миризба.
  • SteamTech овозможува дополнителен третман со пареа на крајот од одбраната програма.

Сите WaveActive машини за сушење алишта ги исполнуваат најстрогите стандарди за заштита на животната средина и можат да се пофалат со одлична енергетска ефикасност до A +++.

Уживајте во она што најмногу го сакате. Оставете ни го сушењето на нас.


 

Дознајте повеќе за WaveActive машините за сушење

Совршен резултат, паметни решенија, совршено корисничко искуство

_products/features/icon - IonTech

IonTech

Минимално туткање. Максимална свежина.
Воздухот полн со негативни јони ја суши вашата облека, така што таа многу малку се тутка. Јонизаторот го отстранува поголемиот дел од алергените, остатокот од чад, полен и електростатичкото полнење создадено во текот на процесот на сушење. Како резултат на тоа, облеката секогаш свежо мириса и може полесно да се пегла.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Генератор на пареа (SteamTech)

Генератор на пареа (SteamTech)

За мека облека без набори
Дополнителниот третман со пареа на крајот од одбраната програма значително ги намалува наборите, алергените и бактериите. Барабанот на машината е полн со пареа која поминува низ секоја ткаенина и ја прави мека, а пеглањето е речиси непотребно.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Инвертер PowerDrive

Инвертер PowerDrive

Моќен, но тивок мотор
Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран за да овозможи долговечност на вашата машина за сушење, додека истовремено штеди електрична енергија со секој циклус на перење.

WaveActive барабан

За нежно сушење на секој вид ткаенина
Единствениот брановиден облик на барабанот ја омекнува ткаенината и овозможува најнежно сушење, за совршено суви алишта со минимално туткање.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДРУГИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

кликни
прошири

Совети и трикови за подобро перење

Дали вашите алишта не се толку свежи колку што сакате? Погледнете го нашиот избор на најдобри совети и трикови за подобро сушење и сами видете ги резултатите!

Дали знаевте дека вашата најчувствителна облека може безбедно да се исуши во машина за сушење? Дознајте како.

 

Заборавете на пеглањето! Сега можете да имате маици без набори директно од машината за сушење.

Сушете ја постелнината во машина за сушење алишта без да се изврти со овие со овие едноставни совети.

Лаванда, кокос или ванила? Не ви е потребен скап омекнувач за да биде вашата облека миризлива.

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции