WaveActive машини за перење алишта - Gorenje
затвори
...
Животот е комплициран. Нека одржувањето алишта биде едноставно.НОВИ WaveActive МАШИНИ ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА
1
WaveActive машините за перење од Gorenje се направени за да се стави крај на валканата работа на ефективен, лесен и еколошки начин.

WaveActive машините за перење користат напредни технологии за супериорни резултати на перење:
  • Уникатно дизајнираниот барабан во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. 
  • IonTech ја користи моќта на природниот процес на јонизација, што овозможува оптимални резултати во перењето, без висока температура и без употреба на дополнителни хемикалии. 
  • SteamTech за дополнителен третман со пареа која ги намалува наборите, алергените и бактериите.

Сите WaveActive машини за перење алишта ги исполнуваат најстрогите стандарди за заштита на животната средина и можат да се пофалат со исклучителна енергетска ефикасност до A ++ + -20%. Уживајте во она што најмногу го сакате. Оставете ни го перењето на нас.

 

Дознајте повеќе за WaveActive машините за перење

Совршен резултат, паметни решенија, совршено корисничко искуство

_products/features/icon - IonTech

IonTech

30% поефикасно ги отстранува дамките
IonTech ја користи моќта на природниот процес на јонизација, за да ја отстрани нечистотијата поефикасно, без висока температура или користење на дополнителни хемикалии. Прашокот за алишта подобро се раствора во водата, што овозможува урамнотежено перење на алиштата и 30% поефикасно отстранување на дамките, дури и при ниски температурни перења. IonTech, исто така, спречува создавање талог од бигор на грејачот, што го продолжува животниот век на машината.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Генератор на пареа (SteamTech)

Генератор на пареа (SteamTech)

Длабински испрани и меки алишта, без омекнувач
Заборавете на омекнувачот! Дополнителниот третман со пареа на крајот од избраната програма, значително ги намалува наборите, мирисите и бактериите. Вашите алишта ќе бидат темелно испрани, помалку истуткани и помеки.
_products/features/icon - Инвертер PowerDrive мотор

Инвертер PowerDrive мотор

Моќен, но тивок мотор
Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.
Повеќе
Затвори

WaveActive барабан

Нежно перење на сите видови алишта
Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДРУГИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

кликни
прошири

Совети и трикови за подобро перење

Дали вашите алишта не се толку чисти колку што сакавте? Погледнете го нашиот избор на најдобри совети и трикови за подобро перење и сами видете ги резултатите!

Во брзање сте? Сега можете да ги исперете алиштата за помалку од еден час.

Определете ја оптималната доза на детергент. Еколошки и совршено испрани алишта.

Мистеријата е откриена: ова е најдобриот начин да се справите со оние тврдоглави дамки од трева!

Ако вашата машина за перење мириса на влага, не грижете се. Ние ќе ви помогнеме да се ослободите од мирисот.

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции