Машина за перење и сушење WD73121 - Gorenje
затвори
...
WD73121 Машина за перење и сушење
27.491,00 ден

Машина за перење и сушење WD73121

Капацитет за перење: 7 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: B Потрошувачка на струја по циклус: 1,23 kWh
35.990,00 ден
27.491,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ЛЕД дисплеј

ЛЕД дисплеј

На големиот дисплеј секогаш има прецизни информации за избраните параметри, како на пример програма за перење или сушење, температура, вртежи во минута и времетраење на циклусот. Во исто време, ЛЕД диспејот овозможува лесно прилагодување на вашите програми за перење и сушење со практична контролна табла за допир.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

Капацитет за перење: 7 kg

Капацитет на сушење: 5 кг

Колекторски мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Капацитет на сушење: 5 кг

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 60 l

Агол на отвoрање на вратата: 135 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

15 програми

Основни програми: Памук, Синтетика

Брзо сушење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Временска сигурносна брава

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 10.000 l

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Бучност: 66 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 84,5 × 58,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,1 × 88,1 × 66 cm

Нето тежина на апаратот: 78 kg

Бруто тежина на апаратот: 80 kg

Приклучна моќ: 2.200 W

Осигурувач: 10 A

Код: 477248

EAN Код: 3838942017476

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice