Машина за перење и сушење WD10514S - Gorenje
затвори
...
WD10514S Машина за перење и сушење
29.993,00 ден

Машина за перење и сушење WD10514S

Машина за перење и сушење Капацитет за перење: 10 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm Енергетска класа: A
39.990,00 ден
29.993,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Инвертер PowerDrive мотор

Инвертер PowerDrive мотор

Моќен, но тивок мотор
Овој тивок, но многу ефикасен мотор е дизајниран да обезбеди долг животен век на вашата машина за перење, заштедувајќи енергија со секој циклус.
_products/features/icon - ЛЕД дисплеј

ЛЕД дисплеј

Елегантен и модерен преглед
На големиот дисплеј секогаш има прецизни информации за избраните параметри, како на пример програма за перење или сушење, температура, вртежи во минута и времетраење на циклусот. Во исто време, ЛЕД диспејот овозможува лесно прилагодување на вашите програми за перење и сушење со практична контролна табла за допир.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Двојна стаклена врата

Двојна стаклена врата

Елегантнa и безбеднa
Двојната стаклена врата со елегантен изглед дава зголемена безбедност и го намалува нивото на бучава.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A

Ефект на цедење: B

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 66 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

15 програми

Основни програми: Памук, Волна, Микс програма, Чистење на барабанот

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Кошули

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Функција пареа

SteamTech третман со пареа

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 8.600 l

Потрошувачка на вода: 43 l

Потрошувачка на вода (перење+сушење): 171 l

Потрошувачка на електрична енергија (перење+сушење): 6,8 kWh

Потрошувачка на електрична енергија kWh/год.: 172 kWh

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Бучност: 63 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 63 dB(A)re1pW

Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0,86 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 61 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 88,5 × 67 cm

Нето тежина на апаратот: 70 kg

Бруто тежина на апаратот: 73 kg

Приклучна моќ: 1.800 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737937

EAN Код: 3838782476167

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции