Машина за перење и сушење WD10514 - Gorenje
затвори
...
WD10514 Машина за перење и сушење
39.990,00 ден

Машина за перење и сушење WD10514

Машина за перење и сушење Капацитет за перење: 10 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm Енергетска класа: A
39.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Инвертер PowerDrive мотор

Инвертер PowerDrive мотор

Овој тивок, но многу ефикасен мотор е дизајниран да обезбеди долг животен век на вашата машина за перење, заштедувајќи енергија со секој циклус.
_products/features/icon - ЛЕД дисплеј

ЛЕД дисплеј

На големиот дисплеј секогаш има прецизни информации за избраните параметри, како на пример програма за перење или сушење, температура, вртежи во минута и времетраење на циклусот. Во исто време, ЛЕД диспејот овозможува лесно прилагодување на вашите програми за перење и сушење со практична контролна табла за допир.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 7 кг

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 68 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

16 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Микс програма, Фармерки

Специјални програми: Детска облека / Антиалергиска програма за синтетика / QuickWash 15 мин.

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт

Брзо сушење

Пумпа СТОП

Звучен сигнал

Електричен

Заштита од прелевање

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Заклучување на врата: Електронско

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 14.000 l

Потрошувачка на вода: 70 l

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 184 kWh

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Бучност: 63 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW

Потрошувачка на струја по циклус: 0,92 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 84,5 × 66 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 74 kg

Бруто тежина на апаратот: 80 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734401

EAN Код: 3838782328527

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice