Машина за сушење на алишта - проветрувачка DP7C - Gorenje
затвори
...
DP7C Машина за сушење на алишта - проветрувачка
15.990,00 ден

Машина за сушење на алишта - проветрувачка DP7C

Електричен Капацитет на сушење: 7 кг Енергетска класа: C
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Едноставно управување

Едноставно управување

Три чекори и подготвени сте
Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да почнете со сушење во 3 лесни чекори; вклучете ја машината, одберете програма и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде исушена на некој посебен начин.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Опции за сушење

Опции за сушење

Совршено за сите ваши потреби
Нашата технологија ви обезбедува секој вид ткаенина да биде исушена на најдобар можен начин, со идеална комбинација на температурата, вртењето на барабанот и времето на сушење. Фабричките програмирања можат понатаму да го приспособуваат сушењето кон вашите потреби со користење на различни опции.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Освежување (AirRefresh)

Освежување (AirRefresh)

Брзо освежување на вашата гардероба
Специјална програма за освежување на гардеробата после спортските активности или по вечерата. Свежиот воздух помага во отстранувањето на непријатните мириси, на чадот од тутунот или мирисот на храна. Во рок од 30 минути, вашата облека ќе биде свежа и подготвена за носење како штотуку да сте ја испрале.
Повеќе
Затвори

Спортска програма

Спортската облека подготвена за облекување
Чувствителната спортска облека и другите слични ткаенини бараат посебен третман. Поради таа причина, развиена е програма специјализирана за сушење облека којашто инаку не би можела да се суши во машина за сушење алишта.

Постелнина

Совршено суви без заплеткување
Сушење големи чаршафи и постелнина во машина за сушење алишта може да резултира со голем извртен јазол во машината за сушење алишта. Програмата за постелнина со внимателно осмислени алгоритми и ротација на барабанот во двете насоки, спречува извртување и обезбедува одлични резултати на сушење.
Повеќе
Затвори

Baby

Посебна нега за облеката за деца
Понекогаш, малата облека за деца и за новороденчиња е влажна дури и на крајот од процесот на сушење. Оваа посебна програма е осмислена така што секое парче облека би било совршено суво со што помалку набори.

Одложен почеток (StartDelay)

Исушено во вистинско време
Однапред наместете го почетокот на процесот за сушење и оставете ја машината за сушење да работи тогаш кога ви е најпогодно, на пример, во часовите кога електричната енергија е поевтина. Облеката ќе биде сува во согласност со претходно избраното ниво на сувост и подготвена за пеглање или за редење во шкафот.
Повеќе
Затвори

Против туткање (AntiCrease)

Минимално пеглање
Не сте во можност веднаш да ја извадите облеката од машината за сушење? WaveActive машината за сушење алишта периодично ќе ја превртува облеката три часа по завршувањето на циклусот на сушење, за да се зачува облеката од непотребно туткање.

StableTech

Помалку вибрации. Помалку бучава.
Овие специјални странични облоги ги намалуваат вибрациите на машината за сушење на минимум за да се намали бучавата за време на процесот на сушење и да се осигура поголема стабилност на апаратот.

Погодно отворање на вратата

Совршено вметнување алишта
Голема врата, направена од едно парче пластика, без додатни навои, кои обезбедуваат стабилност и го спречуваат досадното чкрипење. Се отвора потполно, под 180 степени, па затоа полнењето и празнењето на барабанот не може да биде поедноставно.

Сeнзорскo сушење

Сензорска технологија за ефикасна работа
Напредната сензорска технологија автоматски го контролира процесот на сушење на облеката согласно со одбраната програма, со видот на облеката и со саканиот степен на сувост на облеката. Сензорите ќе го запрат процесот на сушење тогаш кога облеката ќе го достигне зададениот степен, за да не се пресуши.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: Енергетска класа C

Боја: Бела боја

Капацитет на сушење: 7 кг

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Персонализирани подесувања на сите програми

Копчиња: Старт/Пауза

16 програми

програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање, Програма за нега на облека за деца (Baby)

Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

Поставување на новото на сушење

Ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Начин на сушење

Едноставна употреба

Едноставно чистење на филтерот

Сензор на влажност

Поцинкуван барабан

Бучност: 64 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 475,1 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 34,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 36,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Код: 729315

EAN Код: 3838782066887

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice