кондензациска сушара со топлотна пумпа DE71 - Gorenje
затвори
...
DE71 кондензациска сушара со топлотна пумпа
33.690,00 ден

кондензациска сушара со топлотна пумпа DE71

кондензациска сушара со топлотна пумпа Кондензациска машина за сушење алишта со топлотна пумпа Капацитет на сушење: 7 кг Енергетска класа: A+
33.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Едноставно управување

Едноставно управување

Три чекори и подготвени сте
Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да почнете со сушење во 3 лесни чекори; вклучете ја машината, одберете програма и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде исушена на некој посебен начин.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - TwinAir

TwinAir

Рамномерно сушење дури и на најголемите делови од постелнината
Дури и најголемите делови од постелнината ќе бидат меки, рамномерно исушени и помалку истуткани, кога ќе ги извадите од машината за сушење, благодарение на патентираниот двонасочен систем на довод на топол воздух.
_products/features/icon - Опции за сушење

Опции за сушење

Совршено за сите ваши потреби
Нашата технологија ви обезбедува секој вид ткаенина да биде исушена на најдобар можен начин, со идеална комбинација на температурата, вртењето на барабанот и времето на сушење. Фабричките програмирања можат понатаму да го приспособуваат сушењето кон вашите потреби со користење на различни опции.
Повеќе
Затвори

Освежување (AirRefresh)

Брзо освежување на вашата гардероба
Специјална програма за освежување на гардеробата после спортските активности или по вечерата. Свежиот воздух помага во отстранувањето на непријатните мириси, на чадот од тутунот или мирисот на храна. Во рок од 30 минути, вашата облека ќе биде свежа и подготвена за носење како штотуку да сте ја испрале.
Повеќе
Затвори

Спортска програма

Спортската облека подготвена за облекување
Чувствителната спортска облека и другите слични ткаенини бараат посебен третман. Поради таа причина, развиена е програма специјализирана за сушење облека којашто инаку не би можела да се суши во машина за сушење алишта.

Топлотна пумпа

Економична и нежна
Машините за сушење со технологија на топлотна пумпа можат да се пофалат со одлична енергетска ефикасност која овозможува значителна заштеда во потрошувачката, но и понежно сушење во однос на конвенционалните системи за сушење. Температурата во пумпата за загревање на машината за сушење достигнува околу 50 °C, што овозможува да се исуши речиси сета облека, а исто така, да се превенира пресушување и губење на формата.
Повеќе
Затвори

Постелнина

Совршено суви без заплеткување
Сушење големи чаршафи и постелнина во машина за сушење алишта може да резултира со голем извртен јазол во машината за сушење алишта. Програмата за постелнина со внимателно осмислени алгоритми и ротација на барабанот во двете насоки, спречува извртување и обезбедува одлични резултати на сушење.
Повеќе
Затвори

Baby

Посебна нега за облеката за деца
Понекогаш, малата облека за деца и за новороденчиња е влажна дури и на крајот од процесот на сушење. Оваа посебна програма е осмислена така што секое парче облека би било совршено суво со што помалку набори.

Одложен почеток (StartDelay)

Исушено во вистинско време
Однапред наместете го почетокот на процесот за сушење и оставете ја машината за сушење да работи тогаш кога ви е најпогодно, на пример, во часовите кога електричната енергија е поевтина. Облеката ќе биде сува во согласност со претходно избраното ниво на сувост и подготвена за пеглање или за редење во шкафот.
Повеќе
Затвори

Против туткање (AntiCrease)

Минимално пеглање
Не сте во можност веднаш да ја извадите облеката од машината за сушење? WaveActive машината за сушење алишта периодично ќе ја превртува облеката три часа по завршувањето на циклусот на сушење, за да се зачува облеката од непотребно туткање.

StableTech

Помалку вибрации. Помалку бучава.
Овие специјални странични облоги ги намалуваат вибрациите на машината за сушење на минимум за да се намали бучавата за време на процесот на сушење и да се осигура поголема стабилност на апаратот.

Погодно отворање на вратата

Совршено вметнување алишта
Голема врата, направена од едно парче пластика, без додатни навои, кои обезбедуваат стабилност и го спречуваат досадното чкрипење. Се отвора потполно, под 180 степени, па затоа полнењето и празнењето на барабанот не може да биде поедноставно.

Автоматско цедење (AutoDrain)

Без рачно празнење на садот за кондензат
Ако садот за кондензат на одводната цевка AutoDrain ја поврзете со одводот, веќе нема да биде потребно рачно празнење на садот.

ChildLock

Сигурност за љубопитните деца
Управувачката плоча може да се заклучи со притискање на одредена комбинација на копчиња, спречувајќи ги децата да го користат апаратот, ако вие не сте во близина, или за да се спречи ненамерното менување на поставките.

SoftSound

Нема иритирачки звуци
WaveActive машините за сушење алишта не се нежни само кон вашите алишта, туку и кон вашите уши. Придушените тонови нежно ќе ви дадат информација за функциите и за програмите што сте ги избрале.

Сeнзорскo сушење

Сензорска технологија за ефикасна работа
Напредната сензорска технологија автоматски го контролира процесот на сушење на облеката согласно со одбраната програма, со видот на облеката и со саканиот степен на сувост на облеката. Сензорите ќе го запрат процесот на сушење тогаш кога облеката ќе го достигне зададениот степен, за да не се пресуши.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела боја

Капацитет на сушење: 7 кг

Двојно струење на воздухот (TwinAir)

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Персонализирани подесувања на сите програми

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Копчиња: Старт/Пауза

16 програми

програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање, Програма за нега на облека за деца (Baby)

Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

Поставување на новото на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Refresh функција (за освежување)

Начин на сушење

Звучен сигнал

Едноставна употреба

Едноставно чистење на филтерот

Сигнал за полн сад за кондензатот

Прикажување на преостанато време на сушење

Сензор на влажност

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Поцинкуван барабан

Бучност: 65 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 212,9 kWh

Херметички затворен апарат: Да

Тип на фреон: R134A

Потенцијал за глобално затоплување: 1430 GWP

Количество плин: 0,33 kg

Количина изразена во еквивалент CO2: 0,2 t

Производот содржи еколошки плин: Да

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 50,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 53,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 800 W

Осигурувач: 10 A

Код: 729318

EAN Код: 3838782067013

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice