Машина за сушење на алишта - кондензациска D74SY2B - Gorenje
затвори
...
D74SY2B Машина за сушење на алишта - кондензациска
22.990,00 ден

Машина за сушење на алишта - кондензациска D74SY2B

Електричен Капацитет на сушење: 7 кг Енергетска класа: B
22.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech сушење

AdaptTech сушење

Нема потреба да ги повторувате вашите прилагодувања
Машината за сушење ќе запомни ако ја користите функцијата ExtraDry, пониска температура на сушење, функцијата за освежување или функцијата за помалку гужвани алишта. Машината ќе ви ги предложи последните употребени подесувања кога повторно ќе ја користите истата програма.
_products/features/icon - Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Нема повеќе рачно празнење на резервоарот за кондензација
Машината за сушење со кондензација со AutoDrain црево може да биде поврзана со вашиот систем за сушење заради отстранување со што се надминува потребата за рачно празнење на резервоарот за кондензација.
_products/features/icon - Сигурносно заклучуваче (ChildLock)

Сигурносно заклучуваче (ChildLock)

Вратата не може да се отвори за време на процесот на сушење. За дополнителна безбедност, контролната табла може и да се заклучи со едноставно притискање на копче или комбинација на копчиња.

Едноставно чистење на филтерот

Филтерот е соодветно сместен во вратата. Таквиот дизајн овозможува еноставно чистење со влажна крпа, а алтернативно може и да се извади и да се измие под млаз вода. Редовното чистење на филтерот и празнење на кондензацискиот сад ќе доведе до оптимални резултати во наредниот циклус на сушење.
Повеќе
Затвори

Програмирање на почетокот на сушење

Сушење на алиштата кога вие ќе посакате
Започнете со процесот на сушење и до 24 часа однапред. Облеката ќе биде исушена до посакуваното ниво на влажност и ќе може да се складира или испегла, во време кога вам ви одговара.

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација

Боја: Црна

Капацитет на сушење: 7 кг

Волумен на барабанот: 117 l

Осветлен барабан

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Копчиња: Старт/Пауза

7 програми

програми: Кошули

Ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Звучен сигнал

Едноставно чистење на филтерот

Покажувач на процесот на перење

Сигнал за полн сад за кондензатот

Прикажување на преостанато време на сушење

Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење

Сензорска технологија (SensorIQ)

AdaptTech сушење: Интелигентен систем на памтење

Сензор на влажност

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Барабан од не'рѓосувачки челик

Бучност: 65 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 503,8 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm

Нето тежина на апаратот: 40 kg

Бруто тежина на апаратот: 42 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Код: 431121

EAN Код: 3838942939464

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice