Машина за перење WT62092 - Gorenje
затвори
...
WT62092 Машина за перење
17.991,00 ден

Машина за перење WT62092

Капацитет за перење: 6 kg Број на вртежи на центрифугата: 900 rpm Енергетска класа: A+
23.890,00 ден
17.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела боја

Број на вртежи на центрифугата: 900 rpm

Капацитет за перење: 6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

18 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Чувствителни алишта и свила, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash), Микс програма

Специјални програми: Детска облека / Програма за спортска облека (SportWash) / Еко програма / Памук 20 С

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Сервисна дијагностика

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.926 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 192 kWh

Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 40 × 90 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 45 × 94 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 60 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,11 W

Приклучна моќ: 2.100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 465493

EAN Код: 3838942701788

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice