Машина за перење WHP62ES - Gorenje
затвори
...
WHP62ES Машина за перење
13.490,00 ден

Машина за перење WHP62ES

ПРОГРАМИ СО ПАРЕА
Машина за перење Капацитет за перење: 6 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: A+++
13.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - TotalWeightControl

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.
_products/features/icon - Програма за самочистење (SterilTub)

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Сигурносно заклучување (ChildLock)

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Ефект на цедење: B

Боја: Бела боја

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 6 kg

Волумен на барабанот: 43 l

Фиксен

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата

Ладно перење: 15°C

15 програми

Основни програми: Памук, Стандардно бело/шарено, Волна, Брзо перење (QuickWash), Програма за спортска облека, Микс програма

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Детска облека / Совршено црно (PerfectBlack) / Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)

Можност за перење без центрифуга

Одложен почеток

SteamTech третман со пареа

Програма за самочистење (SterilTub)

Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Сензори: Сензор за ниво на вода

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.800 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh

Време на перење: 233 мин.

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65 × 88,5 × 50,5 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 61 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.800 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737929

EAN Код: 3838782474187

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice