Машина за перење WHE62S3 - Gorenje
затвори
...
WHE62S3 Машина за перење
14.490,00 ден

Машина за перење WHE62S3

Капацитет за перење: 6 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: A+++
14.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - TotalWeightControl

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.
_products/features/icon - Сигурносно заклучување (ChildLock)

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 6 kg

Волумен на барабанот: 43 l

Фиксен

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата

Ладно перење: 15°C

15 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Памук со претперење / Програма за спортска облека (SportWash) / Еко програма / QuickWash 15 мин. / Кошули / Микс / Памук 20 С

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Сензори: Сензор за ниво на вода

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.925 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 89 × 51,5 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 62 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.200 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735788

EAN Код: 3838782406829

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice