Машина за перење WA843S - Gorenje
затвори
...
WA843S Машина за перење
29.990,00 ден

Машина за перење WA843S

SteamTech - модел со генератор на пареа
Капацитет за перење: 8 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm Енергетска класа: A+++ Инвертер мотор (PowerDrive)
29.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - WaveActive барабан

WaveActive барабан

Нежно перење на сите видови алишта
Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.
_products/features/icon - Генератор на пареа (SteamTech)

Генератор на пареа (SteamTech)

Длабински испрани и меки алишта, без омекнувач
Заборавете на омекнувачот! Дополнителниот третман со пареа на крајот од избраната програма, значително ги намалува наборите, мирисите и бактериите. Вашите алишта ќе бидат темелно испрани, помалку истуткани и помеки.
_products/features/icon - Инвертер PowerDrive мотор

Инвертер PowerDrive мотор

Моќен, но тивок мотор
Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.

PowerWash 59 ‘

Вашите омилени алишта ќе бидат чисти тогаш кога ќе ви бидат потребни
За перење на алиштата ќе ви биде потребно помалку од еден час, благодарение на оваа брза и интензивна програма за перење, која е погодна за половина полнење.

Помош при дозирање (DoseAid)

Оптимална доза детергент за секое полнење
DoseAid секогаш ќе ви помогне да ја определите оптималната доза на детергент, без оглед на количината на алишта што сте ги ставиле да се перат. Така ќе бидете сигурни дека детергентот го употребувате на најекономичен и на најздрав начин.

Автоматско перење (AutoWash)

Секогаш вистинската програма
Не можете ли да се одлучите која програма да ја изберете? Едноставно изберете AutoWash и вашата машина за алишта ќе ja избере најдобрата програма за перење алишта кои имате намера да ги исперете. Можете да се опуштите, алиштата ќе бидат беспрекорно чисти, без оглед на тоа од каков материјал се изработени.
Повеќе
Затвори

Освежување со пареа (SteamRefresh)

Секогаш освежени алишта
Оваа единствена програма со помош на парен генератор создава големи количества пареа кои ја освежуваат гардеробата и значително го олеснуваат пеглањето.

AllergySteam

Кажете им збогум на алергиите
Заштитете го своето семејство од алергии со висок интензитет на пареа, која ефикасно ги отстранува алергените во вид на ситни честички прав и грините, без да се оштетат алиштата.

Едноставно управување

Три чекори и подготвени сте
Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да го почнете перењето во три лесни чекори; вклучете ја машината за перење на алиштата, одберете ја програмата и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде испрана на одреден начин.
Повеќе
Затвори

EcoEye

Потрошувачката на енергија секогаш под контрола
EcoEye индикаторот ви дава едноставен преглед колку е енергетски ефикасна програмата што сте ја избрале и ви помага да ја намалите потрошувачката на вода и енергија.

Заштита од алергии (AllergyCare)

Дополнителна заштита за чувствителна кожа
Програмата AntiAllergy користи повисока температура и дополнителни плакнења и со тоа ефикасно ги отстранува сите траги од детергентот на ткаенината. Алергените, кои можат да предизвикаат непријатно чувство, се отстрануваат од алиштата и со тоа ја штитат и најчувствителната кожа.

StableTech

Поголема стабилност во текот на работата
Посебно дизајнираните страни на машината ги намалуваат нејзините вибрации во текот на работата, поради што таа е постабилна и значително потивка дури и додека работи на највисоките брзини на центрифугата.

SterilTub

Алишта со секогаш пријатен мирис
Користењето на детергентот на пониски температури може да доведе со идеални услови за развој на бактерии кои на крајот од перењето можат да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub ќе ги отстрани сите бактерии во внатрешноста на машината за перење на алишта и ќе обезбеди вашите алишта секогаш убаво да мирисаат.
Повеќе
Затвори

Погодно отворање на вратата

Совршено вметнување алишта
Голема врата, направена од едно парче пластика, без додатни навои, кои обезбедуваат стабилност и го спречуваат досадното чкрипење. Се отвора потполно, под 180 степени, па затоа полнењето и празнењето на барабанот не може да биде поедноставно.

Начини на перење

Совршено приспособени на потребите за вашите алишта
Нашата технологија обезбедува најдобар третман за секаков вид на алишта, користејќи оптимална комбинација на температура, количество вода, време на перење и брзина на центрифугирање. Наведените поставки можат да се приспособат дополнително во врска со различните начини на перење, овозможувајќи ви избор од најдобрите комбинации на поставките за вашите моментални потреби.
Повеќе
Затвори

ChildLock

Сигурност за љубопитните деца
За време на перењето на алиштата, вратата на машината за перење е заклучена, така што дури и најупорните мали љубопитници ќе бидат спречени доколку се обидат да ја отворат вратата на машината за перење. За дополнителна заштита, може да се заклучи и панелот за управување, со притискање на посебна комбинација на копчиња, за да се спречи ненамерното менување на поставките.
Повеќе
Затвори

SoftSound

Без иритирачки звуци
WaveActive машините за перење алишта не се нежни само кон вашите алишта, туку и кон вашите уши. Придушените тонови нежно ќе ви дадат информација за функциите и за програмите кои сте ги избрале.

Четири длабочини

Одговара секаде
Било во мали бањи било во големи простории наменети за перење алишта, машините за перење алишта WaveActive се дизајнирани за да им одговорат на вашите конкретни потреби. Можете да изберете помеѓу четири различни длабочини: тенките модели (43 cm и 46,5 cm) имаат капацитет на полнење од 6 до 7 кг, а моделите со полна големина (54,5 cm и 61 cm) и капацитет на полнење до 10 кг.
Повеќе
Затвори

JoggerDial

Едноставен избор со вклучување на програмата
Програмата JoggerDial обезбедува брза и лесна селекција на програми за перење. Со оглед на ЛЕД индикаторот, избраната програма е јасно видлива од сите агли и без оглед на амбиенталната светилка.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 8 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Ладно перење: 15°C

Едноставно користење

EcoEye

Персонализирани подесувања на сите програми

Број на програми - 14

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Кошули / PowerWash 59' / Освежување со пареа (SteamRefresh)

Регулирање на температурата

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

SteamTech генератор на пареа

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Помош при дозирање детергент (DoseAid)

Нежно затворање на вратата

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 185 kWh

Ниво на бучност при перење: 53 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 62,7 cm

Нето тежина на апаратот: 68,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 69,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734830

EAN Код: 3838782341755

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice