Самостоен комбиниран фрижидер NRK612ORAB - Gorenje
затвори
...
NRK612ORAB Самостоен комбиниран фрижидер
48.990,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRK612ORAB

Самостоен комбиниран фрижидер Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 329 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
48.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech технологија

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја намалува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - IonAir со MultiFlow 360° функција

IonAir со MultiFlow 360° функција

Изберете полица. Било која полица.
Системот за вентилација MultiFlow 360 ° рамномерно го дистрибуира јонизираниот воздух низ 14 вентилациски слотови за да одржува постојана температура на секоја полица. Воздухот збогатен со екстра негативни јони ги отстранува непријатните мириси и имитира природна микроклима, со што се создава идеална средина за свежа храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - NoFrost Plus

NoFrost Plus

Нема повеќе одмрзнување. Магија!
Системот NoFrost Plus ја спречува акумулацијата на мраз на храната и на внатрешните ѕидови, со што храната ја одржува во совршена форма и нема потреба од одмрзнување. Како резултат на тоа, користењето на капацитетот на складирање е оптимално и вашиот замрзнувач е среден и уреден, бидејќи пакетите или парчињата на замрзната храна нема да се залепат едни со други.
Повеќе
Затвори

CrispZone фиока со контрола на влажноста (HumidityControl)

Магично свежо овошје и зеленчук
Еден од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот, CrispZone, ја продолжува свежината на вашите производи со ниска температура и ви дава можност за прилагодување на влажноста.

FreshZone фиока

Трик за екстра свежина
Фиоката со најниска темература во фрижидерот е идеална за складирање на месо, риба, овошје и зеленчук. Ја зачувува свежината на храната, нејзината арома и вкус многу подолго.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Врата: Челик со црно стакло

Боја: Црна

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: можност да се постави апаратот во кујната во ширина од 61 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Држач за шишиња (BottleMat)

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,64 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 235 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 192 × 76 cm

Нето тежина на апаратот: 86,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 94 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 588461

EAN Код: 3838782021138

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice