Вертикален замрзнувач FN6191DHX - Gorenje
затвори
...
FN6191DHX Вертикален замрзнувач
29.990,00 ден

Вертикален замрзнувач FN6191DHX

Вертикален замрзнувач Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 277 l Тип на апарат: Самостоен NoFrost Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
FN6191DHX
СребренаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
29.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - NoFrost технологија

NoFrost технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Интензивната циркулација на ладен воздух ја отстранува влагата и од одделот за замрзнување и од одделот за ладење. Ова заштитува од насобирање на мраз врз храната и на лед на внатрешните ѕидови и ја одржува потрошувачката на енергија на ниско ниво. Како резултат на тоа, искористувањето на капацитетот за складирање е оптимално, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста на замрзнувачот не се повеќе потребни. Пакетите или парчињата смрзната храна нема да се лепат едни со други, со што вашата храна во замрзнувачот ќе се одржува уредно и чисто.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Вистински инокс

Вистински инокс

Сите предности на иноксот
Сите фрижидери од Ion генерацијата се издвојуваат со својата пријатна естетика. Изработени се од вистински инокс и обложени со специјален TouchFree слој за чист изглед без отпечатоци од прсти. Иноксот обезбедува издржливост што го продолжува животот на апаратот, а во исто време го прави погоден за целосно рециклирање.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Slot-in

Slot-in

Функционално отворање на вратата под агол од 90°
Благодарејќи на функционалноста на отворањето на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и корпи можат да бидат целосно извлечени. Ова решение е идеално за ладилници сместени наспроти страничен ѕид или во непосредна близина на кујнската површина или на друг уред.

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

FastFreeze

Брзо замрзнување на храната
Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

EasyOpen рачка

Лесно отворање
Ергономски дизајнираната рачка за апаратот со интегриран механизам за отворање обезбедува практично и лесно отворање на вратата. Оригиналните материјали и внимателно обмисленото позиционирање овозможуваат добро држење и пријатен изглед.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Вистински инокс (TouchFree-слој)

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Рачка со зглоб

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 277 / 243 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 277 / 243 l

Капацитет на замрзнување: 18 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Автоматско одмрзнување на замрзнувачот (NoFrost)

NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

6 стаклени полици

Простор за замрзнување: 1 врата, 6 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,83 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 302 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 66 kg

Бруто тежина на апаратот: 69 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 588466

EAN Код: 3838782020315

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции