FIU6092AW - Gorenje
затвори
...
FIU6092AW
20.990,00 ден

FIU6092AW

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 96 l Тип на апарат: Под пулт интегриран Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm
20.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Рамна шарка (Flat hinge)

Рамна шарка (Flat hinge)

Полесно отворање и затворање на вратата
Двојната шарка овозможува складирање на потешки намирници на полиците на вратата, како и отворање на вратата под агол од 115°. Ова овозможува појасен преглед во фрижидерот и го олеснува земањето храна бидејќи вратата нема постојано да се затвора. Ако вратата е оставена подотворена, шарката ќе ја затвори вратата целосно за да заштеди електрична енергија.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - FastFreeze

FastFreeze

Брзо замрзнување на храната
Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 96 / 86 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h

Електронско управување

Рачно одмрзнување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Дел за складирање: 2 фиоки

Простор за замрзнување: 1 фиока

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,39 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 88 × 60 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 60-60 × 82-90 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 33 kg

Бруто тежина на апаратот: 35 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 527172

EAN Код: 3838942090080

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice