Хоризонтален замрзнувач FH451CW - Gorenje
затвори
...
FH451CW Хоризонтален замрзнувач
18.790,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH451CW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 458 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 150 × 85 × 74 cm
18.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Самозатварачка врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

Ногарки: 4

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 458 / 457 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 58 h

Електронско управување

Рачно одмрзнување

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување на капакот

Простор за замрзнување: 3 корпи

Заклучување на вратата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,97 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 150 × 85 × 74 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 155 × 89 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 57 kg

Бруто тежина на апаратот: 60,5 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736385

EAN Код: 3838782429460

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice