Хоризонтален замрзнувач FH401CW - Gorenje
затвори
...
FH401CW Хоризонтален замрзнувач
16.990,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH401CW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 385 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 130 × 85 × 74 cm
16.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - FastFreeze

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функцијата FastFreeze овозможува замрзнување на храната на -24°C за да се зачуваат што повеќе хранливи материи во храната. По 48 часа, функцијата се исклучува автоматски и замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Самозатварачка врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

Ногарки: 4

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 385 / 384 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 54 h

Електронско управување

Рачно одмрзнување

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување на капакот

Простор за замрзнување: 2 корпи

Заклучување на вратата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,86 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 130 × 85 × 74 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 135 × 89 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 53 kg

Бруто тежина на апаратот: 56 kg

Приклучна моќ: 75 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736384

EAN Код: 3838782429453

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice