Хоризонтален замрзнувач FH301CW - Gorenje
затвори
...
FH301CW Хоризонтален замрзнувач
15.990,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH301CW

Хоризонтален замрзнувач Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 304 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 108 × 85 × 74 cm
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - FreezeProtect -15°C

FreezeProtect -15°C

Оптимални перформанси дури и при ниски температури
Големиот студ веќе не претставува проблем бидејќи овој замрзнувач ќе работи совршено дури и при ниски температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.
_products/features/icon - Издржливи тркала

Издржливи тркала

Едноставно поместување
Четирите издржливи тркала во комбинација со пригодните странични рачки овозможуваат лесно движење на замрзнувачот.
_products/features/icon - Скриен кондензатор

Скриен кондензатор

Лесно чистење и тивко работење
Со иновативно поставената единица на кондензаторот помеѓу ѕидот на апаратот и изолационата пена, замрзнувачот може да се постави многу поблиску до ѕидот. Уште поважно, ова спречува кондензација, го прави чистењето многу полесно и обезбедува потивко работење.

Заклучување

Безбедно складирање
Некои модели имаат брави, што е погодно ако замрзнувачот е инсталиран надвор од станбената единица.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функцијата FastFreeze овозможува замрзнување на храната на -24°C за да се зачуваат што повеќе хранливи материи во храната. По 48 часа, функцијата се исклучува автоматски и замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Самозатварачка врата

Ногарки: 4

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 304 / 303 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 304 / 303 l

Капацитет на замрзнување: 20 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 56 h

Електронско управување

Рачно одмрзнување

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот: Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување на капакот

Простор за замрзнување: 2 корпи

Заклучување на вратата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,75 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 274 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 108 × 85 × 74 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 113 × 89 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 45,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 48 kg

Приклучна моќ: 75 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736382

EAN Код: 3838782429439

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции