Хоризонтален замрзнувач FH211AW - Gorenje
затвори
...
FH211AW Хоризонтален замрзнувач
13.490,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH211AW

Хоризонтален замрзнувач Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 194 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 89,1 × 84,2 × 55,7 cm
14.990,00 ден
13.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - FreezeProtect -15°C

FreezeProtect -15°C

Оптимални перформанси дури и при ниски температури
Големиот студ веќе не претставува проблем бидејќи овој замрзнувач ќе работи совршено дури и при ниски температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.
_products/features/icon - Издржливи тркала

Издржливи тркала

Едноставно поместување
Четирите издржливи тркала во комбинација со пригодните странични рачки овозможуваат лесно движење на замрзнувачот.
_products/features/icon - Скриен кондензатор

Скриен кондензатор

Лесно чистење и тивко работење
Со иновативно поставената единица на кондензаторот помеѓу ѕидот на апаратот и изолационата пена, замрзнувачот може да се постави многу поблиску до ѕидот. Уште поважно, ова спречува кондензација, го прави чистењето многу полесно и обезбедува потивко работење.

LedLight

Ефикасно и обезбедува добра транспарентност
ЛЕД осветлувањето во форма на ленти е исклучително енергетски ефикасно, има значително подолг век на траење од конвенционалните сијалици и троши помалку енергија.

Заклучување

Безбедно складирање
Некои модели имаат брави, што е погодно ако замрзнувачот е инсталиран надвор од станбената единица.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Емајлиран челик

Ногарки: 4

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 194 / 194 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 194 / 194 l

Капацитет на замрзнување: 15 kg/24h

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија: 32 h

Механичко управување

Рачно одмрзнување

Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 корпи

Заклучување на вратата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,60 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 219 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 89,1 × 84,2 × 55,7 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 92 × 88,8 × 57,5 cm

Нето тежина на апаратот: 31 kg

Бруто тежина на апаратот: 35 kg

Приклучна моќ: 110 W

Код: 733743

EAN Код: 3838782301988

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции