Хоризонтален замрзнувач FH210W - Gorenje
затвори
...
FH210W Хоризонтален замрзнувач
14.590,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH210W

Енергетска класа: А Бруто капацитет: 210 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 80 × 85 × 70 cm
14.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Врата: Метална врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 210 / 198 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 34 h

Механичко управување

Рачно одмрзнување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Простор за замрзнување: 1 корпа

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,79 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 80 × 85 × 70 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 84 × 91 × 76 cm

Нето тежина на апаратот: 38 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,9 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 379796

EAN Код: 3838942789632

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice