Хоризонтален замрзнувач FH130W - Gorenje
затвори
...
FH130W Хоризонтален замрзнувач
12.490,00 ден

Хоризонтален замрзнувач FH130W

Енергетска класа: А Бруто капацитет: 130 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 70 cm
12.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Врата: Метална врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 130 / 124 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 23 h

Механичко управување

Рачно одмрзнување

Простор за замрзнување: 1 корпа

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 70 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 55 × 88,5 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 29,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 30,5 kg

Приклучна моќ: 85 W

Осигурувач: 10 A

Код: 395860

EAN Код: 3838942820595

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice