Вертикален замрзнувач F6245W - Gorenje
затвори
...
F6245W Вертикален замрзнувач
19.490,00 ден

Вертикален замрзнувач F6245W

Вертикален замрзнувач Енергетска класа: А Бруто капацитет: 238 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm
19.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Врата: Метална врата

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 238 / 208 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 238 / 208 l

Капацитет на замрзнување: 15 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 20 h

Механичко управување

Рачно одмрзнување

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлување на замрзнувачот: Стандардно - на врата

Дел за складирање: 4 корпи

Простор за замрзнување: 2 врати

Број на акумулатори за ладење: 2

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,91 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 331 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 55 kg

Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 363654

EAN Код: 3838942768026

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice