Вертикален замрзнувач F6181AW - Gorenje
затвори
...
F6181AW Вертикален замрзнувач
24.790,00 ден

Вертикален замрзнувач F6181AW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 309 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 180 × 64 cm
24.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 309 / 270 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 28 h

Електронско управување позади вратата

Рачно одмрзнување

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Дел за складирање: 6 фиоки

Простор за замрзнување: 2 врати

Број на акумулатори за ладење: 2

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,79 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 180 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 187 × 73 cm

Нето тежина на апаратот: 70,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 73,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 444744

EAN Код: 3838942899027

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice