Вертикален замрзнувач F4141PW - Gorenje
затвори
...
F4141PW Вертикален замрзнувач
14.990,00 ден

Вертикален замрзнувач F4141PW

Вертикален замрзнувач Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 169 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 55 × 143,4 × 54,2 cm
15.990,00 ден
14.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Емајлиран челик

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 169 / 153 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 169 / 153 l

Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h

Капацитет на замрзнување: 3,8 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија: 20 h

Механичко управување

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,58 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 213 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 55 × 143,4 × 54,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 148,5 × 56,7 cm

Нето тежина на апаратот: 42 kg

Бруто тежина на апаратот: 45,5 kg

Приклучна моќ: 138 W

Код: 20001316

EAN Код: 3838782408021

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции