Вграден комбиниран фрижидер - интегриран RKI4182E1 - Gorenje
затвори
...
RKI4182E1 Вграден комбиниран фрижидер - интегриран
22.490,00 ден

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран RKI4182E1

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 263 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm
22.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.
_products/features/icon - Држач за шишиња

Држач за шишиња

Вистинското место за шишиња и лименки
Во фрижидерите на Gorenje, шишињата не заземаат простор кој може да се искористи за чување на други намирници на полиците на вратата од фрижидерот или на стаклените полици; специјално дизајнираниот држач за шишиња обезбедува оптимална употреба на просторот.
_products/features/icon - Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

Безбедно складирање на шишиња
На вратата на фрижидерот има многу место за складирање на големите пластични и стаклени шишиња. Специјалните држачи го спречуваат движењето на предметите на полиците додека вратата од фрижидерот се отвора или се затвора.

XXL SpaceBox

Доволно простор за сместување на мисирка
Најголемата фиока одделот за замрзнување е идеално место за чување на големи намирници како мисирка, неколку пици или торти.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Ефективно осветлување
ЛЕД-осветлувањето во фрижидерот обезбедува одлично и ефикасно осветлување. Трае 30 пати подолго од стандардното осветлување и заштедува 10 пати повеќе енергија.

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

FrostLess технологија

Помалку мраз, поголема заштеда на електрична енергија
Подобрената изолација ефикасно го намалува насобирањето на мраз на храната и на лед во внатрешноста на апаратот. Ова значи помалку здодевно одмрзнување и пониска сметка за струја.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24°C за да ги зачува сите хранливи материи во храната. По приближно 2 дена, функцијата автоматски се исклучува и температурата во замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

HiddenSpace

Дополнителен скриен простор
Скриениот простор, HiddenSpace, сместен под CrispZone фиоката, обезбедува дополнителен простор за лименки или слични производи.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Климатска класа: SN, N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 263 / 260 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 190 / 189 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 73 / 71 l

Капацитет на замрзнување: 3,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Електронско управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

Сад за јајца/лед: 1 x 7

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Полици прилагодливи по висина

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Дополнителен скриен простор (HiddenSpace)

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,59 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 215 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 55 kg

Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732548

EAN Код: 3838782168154

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice