Вграден подпултен фрижидер - интегриран RIU6092AW - Gorenje
затвори
...
RIU6092AW Вграден подпултен фрижидер - интегриран
19.990,00 ден

Вграден подпултен фрижидер - интегриран RIU6092AW

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 144 l Тип на апарат: Под пулт интегриран Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - MultiBox

MultiBox

Повеќенаменски, практичен сад
Повеќекратно наменската корпа со капак на вратата на ладилникот може да биде искористена за сместување сирење, кромид и друга храна со остар мирис или со мирис на луто. Тоа ја одржува храната свежа и ја штити од сушење, додека силиконскиот капак може да биде користен како послужавник за јајца или за мраз.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Рамна шарка (Flat hinge)

Рамна шарка (Flat hinge)

Полесно отворање и затворање на вратата
Двојната шарка овозможува складирање на потешки намирници на полиците на вратата, како и отворање на вратата под агол од 115°. Ова овозможува појасен преглед во фрижидерот и го олеснува земањето храна бидејќи вратата нема постојано да се затвора. Ако вратата е оставена подотворена, шарката ќе ја затвори вратата целосно за да заштеди електрична енергија.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Door to Door механизам - шарка во форма на ножички

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 144 / 143 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 144 / 143 l

Механичко управување

ЛЕД осветлување

3 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,25 kWh

Бучност: 36 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 82 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 88 × 60 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 60-60 × 82-90 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 35 kg

Бруто тежина на апаратот: 37 kg

Приклучна моќ: 70 W

Осигурувач: 10 A

Код: 525691

EAN Код: 3838942090103

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice