Вграден фрижидер со горна комора - интегриран RFI4151AW - Gorenje
RFI4151AW Вграден фрижидер со горна комора - интегриран
13.691,00 ден

Вграден фрижидер со горна комора - интегриранRFI4151AW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 234 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 144,5 × 54,5 cm
17.390,00 ден
13.691,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

На вратата на фрижидерот има многу место за складирање на големите пластични и стаклени шишиња. Специјалните држачи го спречуваат движењето на предметите на полиците додека вратата од фрижидерот се отвора или се затвора.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 54 × 144,5 × 54,5 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Врата: Метална врата

Боја: Бела

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 234 / 232 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 185 / 183 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 49 / 49 l

Капацитет на замрзнување: 2,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлена внатрешност

3 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Флексибилен сад за јајца (6×)

Простор за замрзнување: 1 врата

1 мрежна полица

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,69 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 144,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 151 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 144,5-145 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 45 kg

Бруто тежина на апаратот: 47 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 354961

EAN Код: 3838942754005

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice