Вграден комбиниран фрижидер - интегриран RCI4180AW - Gorenje
RCI4180AW Вграден комбиниран фрижидер - интегриран
22.190,00 ден

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран RCI4180AW

Енергетска класа: А Бруто капацитет: 286 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm
22.190,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 286 / 272 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 205 / 203 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 81 / 69 l

Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлена внатрешност

5 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата, 1 сад со капак

2 сада за јајца (6×)

Простор за замрзнување: 1 фиока

Дел за складирање: 2 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1, kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 62 kg

Бруто тежина на апаратот: 64,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 378828

EAN Код: 3838942788628

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice