Вграден фрижидер - интегриран RBI4181E1 - Gorenje
затвори
...
RBI4181E1 Вграден фрижидер - интегриран
23.690,00 ден

Вграден фрижидер - интегриран RBI4181E1

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 288 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm
23.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Еко програма (EcoMode)

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Климатска класа: N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 288 / 280 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 259 / 251 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 29 / 29 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 14 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

CrispZone фиока за зеленчук

Ладење со помош на вентилатор

IonAir со DynamiCooling

Штедлива програма (EcoMode)

Сад за јајца/лед: 1 x 7

Внатрешно ЛЕД осветлување

5 стаклени полици

Полици прилагодливи по висина

Држач за шишиња

Простор за замрзнување: 1 врата

1 стаклена полица

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,75 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 55,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 58 kg

Приклучна моќ: 105 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732572

EAN Код: 3838782167911

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice