Вграден фрижидер - интегриран RBI4091E1 - Gorenje
затвори
...
RBI4091E1 Вграден фрижидер - интегриран
14.990,00 ден

Вграден фрижидер - интегриран RBI4091E1

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 118 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 87,5 × 54,5 cm
14.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 54 × 87,5 × 54,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 118 / 114 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 103 / 99 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 15 / 15 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Штедлива програма (EcoMode)

Внатрешно ЛЕД осветлување

2 стаклени полици

Полици прилагодливи по висина

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Простор за замрзнување: 1 врата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,5 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 87,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 93,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 87,8-88,3 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 32 kg

Бруто тежина на апаратот: 34 kg

Приклучна моќ: 77 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732363

EAN Код: 3838782165375

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice