Вграден комбиниран фрижидер - интегриран NRKI2181E1 - Gorenje
затвори
...
NRKI2181E1 Вграден комбиниран фрижидер - интегриран
31.990,00 ден

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран NRKI2181E1

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 269 l Тип на апарат: Вграден интегриран NoFrost DualAdvance Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm
31.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - NoFrost DualAdvance

NoFrost DualAdvance

Оптимален систем за двојна циркулација на воздухот
Современата технологија NoFrost DualAdvance користи интензивна циркулација на ладен воздух за отстранување на влагата од замрзнувачот и на тој начин спречува таложење на мраз на храната и лед во внатрешноста на замрзнувачот. Од друга страна пак, ладилникот овозможува оптимални услови за чување свежа храна како резултат на целосно одделните процеси на ладење помеѓу деловите за ладење и замрзнување.
• Не е потребно заморно одмрзнување и чистење
• Замрзната храна не се лепи една со друга
• Квалитетот, бојата и аромата на замрзната храна се зачувани
• Подобра прегледност на храната
• Повеќе простор
• Нема мешање на мириси помеѓу замрзнувачот и ладилникот
• Свежата храна не се суши и останува свежа подолго.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.
_products/features/icon - Држач за шишиња

Држач за шишиња

Вистинското место за шишиња и лименки
Во фрижидерите на Gorenje, шишињата не заземаат простор кој може да се искористи за чување на други намирници на полиците на вратата од фрижидерот или на стаклените полици; специјално дизајнираниот држач за шишиња обезбедува оптимална употреба на просторот.

Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

Безбедно складирање на шишиња
На вратата на фрижидерот има многу место за складирање на големите пластични и стаклени шишиња. Специјалните држачи го спречуваат движењето на предметите на полиците додека вратата од фрижидерот се отвора или се затвора.

SuperCool

Брзо ладење по шопинг за време на викендот
Функцијата за интензивно ладење значително ја намалува температурата во ладилникот за брзо ладење на храната по големи набавки. По шест часа, оваа функција автоматски се исклучува и температурата на ладилникот се враќа во претходно поставените параметри.

XXL SpaceBox

Доволно простор за сместување на мисирка
Најголемата фиока одделот за замрзнување е идеално место за чување на големи намирници како мисирка, неколку пици или торти.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Ефективно осветлување
ЛЕД-осветлувањето во фрижидерот обезбедува одлично и ефикасно осветлување. Трае 30 пати подолго од стандардното осветлување и заштедува 10 пати повеќе енергија.

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Door to Door механизам - шарка во форма на ножички

Климатска класа: N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 269 / 248 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 183 / 180 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 86 / 68 l

Капацитет на замрзнување: 8 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот

NoFrost DualAdvance

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

Сад за јајца/лед: 1 x 7

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Полици прилагодливи по висина

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,80 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 293 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 61,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 64 kg

Приклучна моќ: 115 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732568

EAN Код: 3838782167959

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice