Вертикален замрзнувач за вградување FNI5182A1 - Gorenje
затвори
...
FNI5182A1 Вертикален замрзнувач за вградување
42.990,00 ден

Вертикален замрзнувач за вградување FNI5182A1

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 235 l Тип на апарат: Вграден интегриран NoFrost Димензии (ШxВxД): 55,5 × 177,2 × 54,5 cm
42.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Door to Door механизам - шарка во форма на ножички

Климатска класа: SN, N, ST, T

Вкупен бруто/нето капацитет: 235 / 212 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Автоматско одмрзнување на замрзнувачот (NoFrost)

Аларм за отворена врата

NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 55,5 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 60 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 61,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 64 kg

Приклучна моќ: 80 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732557

EAN Код: 3838782168062

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice