Вертикален замрзнувач за вградување FI4091E1 - Gorenje
затвори
...
FI4091E1 Вертикален замрзнувач за вградување
14.690,00 ден

Вертикален замрзнувач за вградување FI4091E1

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 98 l Тип на апарат: Вграден интегриран Димензии (ШxВxД): 54 × 87,5 × 54,5 cm
14.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Еко програма (EcoMode)

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 98 / 95 l

Издржливост при прекин на електрична енергија: 22 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Рачно одмрзнување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

3 стаклени полици

Простор за замрзнување: 4 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,54 kWh

Бучност: 37 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 87,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 93,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 87,8-88,3 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 36 kg

Бруто тежина на апаратот: 38 kg

Приклучна моќ: 56 W

Осигурувач: 10 A

Код: 732373

EAN Код: 3838782166693

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice