Side by side NRS9182VB - Gorenje
затвори
...
NRS9182VB Side by side
69.990,00 ден

Side by side NRS9182VB

Side by side Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 610 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 67,9 cm
69.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XtraSpace

XtraSpace

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на полиците на вратата, така што секогаш можете да видите што сé е достапно и на тој начин помалку ќе фрлате храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SensoTech

SensoTech

Напредна контрола преку ЛЕД дисплеј
Големиот и јасен ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола и прилагодување на температурата. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode можат да се активираат со едноставен допир. Во случај на ненадејно зголемување на температурата во фрижидерот, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Држач за шишиња

Држач за шишиња

Вистинско место за вашите шишиња и лименки
Со практичниот држач, вашите шишиња и лименки ќе бидат лесно достапни и нема да го зафаќаат просторот што сега можете да го користите за складирање други намирници.

NoFrost Plus

Нема повеќе досадно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, го спречува таложењето на мраз. Како резултат на тоа, нема да морате да го одмрзнувате замрзнувачот и неговиот простор за складирање ќе биде поефикасно искористен. Пакетите или парчињата замрзната храна нема да се лепат еден за друг, што ќе помогне вашиот замрзнувач да биде уреден и чист.
Повеќе
Затвори

MultiFlow 360°

Идеална микроклима на секоја полица
Системот за вентилација MultiFlow 360° рамномерно го дистрибуира воздухот во ладилникот за да обезбеди оптимална циркулација на воздухот и најдобри услови за чување на вашата храна.

InverterCompressor

Сигурен, тивок и долготраен
Инвертер моторот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи дека температурните флуктуации се намалуваат и дека условите за складирање на храната се многу подобри.
Повеќе
Затвори

Ледомат со диспанзер за вода

Нема потреба од филтер или довод за вода
Ледоматот со диспанзер за вода кој се управува на допир ви овозможува да уживате во ладна вода, кршен лед или коцки лед без да го поврзете ладилникот со довод на вода. Благодарение на тесниот дизајн, ледоматот не зафаќа премногу простор во фрижидерот.

HolidayMode

Режим на работа со кој ќе заштедите енергија
Режимот на работа HolidayMode ја прилагодува температурата во замрзнувачот и во ладилникот за да ја намали потрошувачката на енергија и да ја сведе на минимум, кога фрижидерот не се користи подолго време. На пример, кога ќе уживате во вашиот годишен одмор.

LedLight

Добро распоредено и економично
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и екстремно ефикасно осветлување, бидејќи има подолг животен век и троши значително помалку електрична енергија во споредба со конвенционалните светилки.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Замрзнување на големи количини на храна? Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24 °C за да ги сочува минералите на храната и да го задржи нејзиниот квалитет. По приближно 26 часа, оваа функција автоматски се исклучува и температурата на замрзнувачот се враќа на иницијално поставената температура.
Повеќе
Затвори

FreshZone

За свежина како од природата
Оваа фиока е идеална за чување месо, риба и сирење. Температурата е малку пониска во споредба со другите делови на ладилникот, што значително ја продолжува свежината.

SuperSilent

Екстремно тивка
Овој фрижидер работи исклучително тивко до ниво на бучава што е еднакво на тивко шепотење на две лица. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и на иновативните решенија во системот за ладење.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Боја: Црна

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Ногарки: 4

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, T

Број на ѕвездички: ****

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 610 / 535 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 386 / 368 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 224 / 167 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 8 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

NoFrost Plus

Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот

Диспанзер за ладна вода

Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз, Дробен мраз

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување

5 стаклени полици

Држач за шишиња

Полици на вратата на ладилникот: 5 полици на вратите

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Флексибилен сад за јајца

FreshZone фиока

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

Полици на врата на замрзнувачот: 3

5 стаклени полици

Приклучок за вода: Резервоар

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,94 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 344 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,8 × 179,3 × 67,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 98,2 × 187,7 × 78 cm

Нето тежина на апаратот: 108 kg

Бруто тежина на апаратот: 117 kg

Приклучна моќ: 252 W

Код: 733128

EAN Код: 3838782172779

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции