Side by side NRS9182MB - Gorenje
затвори
...
NRS9182MB Side by side
56.990,00 ден

Side by side NRS9182MB

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 566 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm
56.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XtraSpace

XtraSpace

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на полиците на вратата, така што секогаш можете да видите што сé е достапно и на тој начин помалку ќе фрлате храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Инвертер мотор (InverterCompressor)

Инвертер мотор (InverterCompressor)

Стабилен, тивок и издржлив
Во споредба со конвенционален мотор, инвертерскиот мотор подобро и побрзо се прилагодува на сите промени во температурата на фрижидерот, што го прави поефикасен и економичен. Тој, исто така, има подолг век на траење и пониско ниво на бучава.
_products/features/icon - SensoTech

SensoTech

Напредна контрола преку ЛЕД дисплеј
Големиот и јасен ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола и прилагодување на температурата. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode можат да се активираат со едноставен допир. Во случај на ненадејно зголемување на температурата во фрижидерот, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.
Повеќе
Затвори

ЛЕД-осветлување (LedLight)

LED осветлувањето во фрижидерот обезбедува одлично и ефикасно осветлување. Трае 30 пати подолго од стандардното осветлување и заштедува 10 пати повеќе енергија.

SuperCool

Брзо ладење на поголема количина на храна
Интензивната функција за ладење ја намалува температурата до 3°C, што е речиси половина пониска од вообичаената температура. Во комбинација со поголемиот капацитет, оваа температура е идеална за брзо ладење на поголема количина храна по обемно пазарување. По шест часа, функцијата автоматски ќе се исклучи и фрижидерскиот дел ќе продолжи да работи по претходно подесените параметри.
Повеќе
Затвори

Држач за шишиња

Вистинско место за вашите шишиња и лименки
Со практичниот држач, вашите шишиња и лименки ќе бидат лесно достапни и нема да го зафаќаат просторот што сега можете да го користите за складирање други намирници.

NoFrost Plus

Нема повеќе досадно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, го спречува таложењето на мраз. Како резултат на тоа, нема да морате да го одмрзнувате замрзнувачот и неговиот простор за складирање ќе биде поефикасно искористен. Пакетите или парчињата замрзната храна нема да се лепат еден за друг, што ќе помогне вашиот замрзнувач да биде уреден и чист.
Повеќе
Затвори

MultiFlow 360°

Идеална микроклима на секоја полица
Системот за вентилација MultiFlow 360° рамномерно го дистрибуира воздухот во ладилникот за да обезбеди оптимална циркулација на воздухот и најдобри услови за чување на вашата храна.

InverterCompressor

Сигурен, тивок и долготраен
Инвертер моторот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи дека температурните флуктуации се намалуваат и дека условите за складирање на храната се многу подобри.
Повеќе
Затвори

TwistIce

Лед секогаш при рака
Со отстранливиот внатрешен ледомат TwistIce секогаш ќе имате доволно лед. Едноставно свртете ја рачката и уживајте во разладниот пијалак.

KitchenFit

Заводлив и софистициран изглед
Овој комбиниран фрижидер чија длабочина е еднаква на длабочината на работната површина, елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а притоа ќе има многу голем капацитет за складирање на храна.

LedLight

Добро распоредено и економично
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и екстремно ефикасно осветлување, бидејќи има подолг животен век и троши значително помалку електрична енергија во споредба со конвенционалните светилки.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Замрзнување на големи количини на храна? Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24 °C за да ги сочува минералите на храната и да го задржи нејзиниот квалитет. По приближно 26 часа, оваа функција автоматски се исклучува и температурата на замрзнувачот се враќа на иницијално поставената температура.
Повеќе
Затвори

SuperSilent

Екстремно тивка
Овој фрижидер работи исклучително тивко до ниво на бучава што е еднакво на тивко шепотење на две лица. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и на иновативните решенија во системот за ладење.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm

Врата: Емајлиран челик

Боја: Црна

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Климатска класа: SN, N, ST, T

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 566 / 516 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 350 / 339 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 216 / 177 l

Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 10 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Total NoFrost

Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во фрижидерот

Ледомат: Twist ледомат

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување

5 стаклени полици

Држач за шишиња

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

Флексибилен сад за јајца

FreshZone фиока

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

5 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,94 kWh

Бучност: 43 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97,7 × 189,6 × 72,7 cm

Нето тежина на апаратот: 90 kg

Бруто тежина на апаратот: 100 kg

Приклучна моќ: 240 W

Код: 733130

EAN Код: 3838782172793

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice