Side by side NRS9181BBK - Gorenje
затвори
...
NRS9181BBK Side by side
67.990,00 ден

Side by side NRS9181BBK

до истек на залихи !
Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 622 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm
67.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XtraSpace

XtraSpace

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на полиците на вратата, така што секогаш можете да видите што сé е достапно и на тој начин помалку ќе фрлате храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - NoFrostPlus технологија

NoFrostPlus технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SensoTech

SensoTech

Напредна контрола преку ЛЕД дисплеј
Големиот и јасен ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола и прилагодување на температурата. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode можат да се активираат со едноставен допир. Во случај на ненадејно зголемување на температурата во фрижидерот, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.
Повеќе
Затвори

LedLight

Добро распоредено и економично
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и екстремно ефикасно осветлување, бидејќи има подолг животен век и троши значително помалку електрична енергија во споредба со конвенционалните светилки.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Замрзнување на големи количини на храна? Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24 °C за да ги сочува минералите на храната и да го задржи нејзиниот квалитет. По приближно 26 часа, оваа функција автоматски се исклучува и температурата на замрзнувачот се враќа на иницијално поставената температура.
Повеќе
Затвори

SuperSilent

Екстремно тивка
Овој фрижидер работи исклучително тивко до ниво на бучава што е еднакво на тивко шепотење на две лица. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и на иновативните решенија во системот за ладење.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Боја: Црна

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Ногарки: 4

Климатска класа: SN, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 622 / 577 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 380 / 373 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 242 / 204 l

Капацитет на замрзнување: 16 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 6 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

NoFrost Plus

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

1 сад за месо

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

ShieldBox

Флексибилен сад за јајца

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,30 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97 × 184 × 76,7 cm

Нето тежина на апаратот: 98 kg

Бруто тежина на апаратот: 110 kg

Приклучна моќ: 280 W

Код: 623824

EAN Код: 3838782040177

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice