Самостоен комбиниран фрижидер RK621PS4 - Gorenje
затвори
...
RK621PS4 Самостоен комбиниран фрижидер
17.991,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер RK621PS4

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 354 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 64 cm
25.990,00 ден
17.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.
_products/features/icon - FrostLess технологија

FrostLess технологија

Помалку мраз, поголема заштеда на електрична енергија
Подобрената изолација ефикасно го намалува насобирањето на мраз на храната и на лед во внатрешноста на апаратот. Ова значи помалку здодевно одмрзнување и пониска сметка за струја.
_products/features/icon - XXL SpaceBox

XXL SpaceBox

Доволно простор за сместување на мисирка
Оваа фиока во одделот за замрзнување е најголема во апаратот и е идеална за сместување на големи нешта како мисирка, неколку пици или дури и торта.

Slot-in

Функционално отворање на вратата под агол од 90°
Благодарејќи на функционалноста на отворањето на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и корпи можат да бидат целосно извлечени. Ова решение е идеално за ладилници сместени наспроти страничен ѕид или во непосредна близина на кујнската површина или на друг уред.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 64 cm

Врата: Метална врата

Боја: Металик сива

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Интегрирана рачка

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 354 / 353 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 258 / 257 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 96 / 96 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Флексибилен сад за јајца (8×)

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,84 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 206 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 68,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 71,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 730742

EAN Код: 3838782121852

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice