Самостоен комбиниран фрижидер RK6191EW4 - Gorenje
затвори
...
RK6191EW4 Самостоен комбиниран фрижидер
18.990,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер RK6191EW4

Самостоен комбиниран фрижидер Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 320 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
18.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - CrispZone

CrispZone

Голема фиока за овошје и зеленчук
Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашата храна. Ниската температура го продолжува квалитетот на вашата храна.
_products/features/icon - Лесно за чистење

Лесно за чистење

Беспрекорно чисто
Благодарение на иновативниот дизајн и сјајната мазна внатрешна обвивка, комбинираните GardenFresh фрижидери до Gorenje се исклучително лесни за чистење, што гарантира дека храната останува здрава и безбедна.
_products/features/icon - FrostLess

FrostLess

Помалку мраз, поголема заштеда на енергија
Подобрената изолација ефикасно ја намалува акумулацијата на мраз на храната и мраз во замрзнувачот. Ова значи помалку здодевно одмрзнување и пониски сметки за електрична енергија.

LedLight

Добро позициониранo и ефикаснo
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување. Корисниот век на траење е триесет пати подолг во споредба со класичното светло и заштедува до десет пати повеќе електрична енергија.

SlotIn

Нема ограничувања при отворање на вратата
Заради функционалноста на отворање на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и фиоки можат целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени до страничен ѕид, до работна површина или до друг апарат.

KitchenFit

Заводлив и софистициран изглед
Со новиот дизајн чија длабочина е еднаква на длабочината на работната површина, овој комбиниран фрижидер елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а притоа ќе има многу голем капацитет за складирање на храна.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Емајлиран челик

Боја: Бела

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 314 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 23 h

Механичко управување

CrispZone фиока за зеленчук

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца (8×)

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

1 стаклена полица

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,78 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 284 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 56 kg

Бруто тежина на апаратот: 58 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735799

EAN Код: 3838782407628

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции