Самостоен комбиниран фрижидер RK6161AX - Gorenje
затвори
...
RK6161AX Самостоен комбиниран фрижидер
23.490,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер RK6161AX

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 304 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 162 × 64 cm
23.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 162 × 64 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Вистински инокс (TouchFree-слој)

Боја: Металик сива

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 304 / 285 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 233 / 232 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 71 / 53 l

Капацитет на замрзнување: 3 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 20 h

Механичко управување

Осветлена внатрешност

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

Флексибилен сад за јајца (8×)

Простор за замрзнување: 1 фиока

Дел за складирање: 1 фиока

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,68 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 162 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 167 × 73 cm

Нето тежина на апаратот: 60 kg

Бруто тежина на апаратот: 63 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 439682

EAN Код: 3838942977923

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice